EV105 matkapäev Varbolas 15. märts eneli.oopik

Tervislik vabariigi sünnipäev.

Vabariigi sünnipäeva üritust oleme alustanud kordamööda kooli või lasteaia juures. Seekord siis jälle lasteaia lipuväljakul. Majahoidja Svetlana oli platsi kenasti lumest puhtaks rookinud., et ürituse toimumisele kaasa aidata. Alati on oodatud lipuplatsi juurde ka vanemad. Piduliku kohtumise avas direktor, kes rääkis tähendusliku loo teravast pliitsist. Lipu heiskasid ja esinesid koolilapsed, kooli huvijuht ning Sipsiku rühma lapsed. Lasteaia aknad ja 3 kasepuud olid riietatud samuti piduriidesse. Piduliku osa järel viisid bussid sel aastal kõiki lapsi Varbola linnuse juurde. Liikumisaastale kohaselt veetsime sellegi saabuva vabariigi sünnipäeva sportlikult. Sama ürituse raames viis eelmisel aastal matkatee lasteaia- ja koolilapsi Ellamaale. Sel aastal viisid bussid kõiki lapsi Varbola linnuse juurde. Koolilapsi ootas seal pikem matkarada ja väiksematel olid omad “katsumused”.Kõige väiksemad Lotted ootasid kõige enam bussisõitu ja sellest räägiti rühmas veel hiljemgi pikalt. Varbolas luuras põõsastes lapsi hallivatimees, kelleks oli kehastunud huvijuht Eneli.

Tegemist ei olnud seekord aga kurja hundiga, vaid lõbusa ja vallatu hundiga. Väikesi Lottesid ootas õp. Kenno, kes oli ette valmistanud põnevaid mänge pallide ja rõngastega. Laste rõõmuks oli sel päeval ka kohev ja sügav lumi, mis võimaldas teha lumeingleid. Päev oli meeleolukas ja vahva! Juba bussis vajus nii mõnigi laps pärast pikka rassimist unerüppe.

Suuremad lapsed suundusid Hundi järel lühemale matkarajale. Hunt lustis lastega mäel, küll kelgutades, küll rullides. Ei puudunud ka lumeinglid ja pikutusega puhkused lumehanges. Tegime kätest kinni hoides pika spiraali, kedagi ei jäetud välja ja tihedalt koos olles said kõik sooja. Kõlakojas proovisime ka laulukõla ja dirigent õp.Tiiu juhtimisel laulsime Hundile: “Hundil maja metsa sees”. Ja algaski tagasitee busside juurde, kus Väikesed Lotted meid juba soojas bussis ootasid. Väikesed jalad käisid küll lumes ringi ja bussis tahtis tukk peale tulla, kuid peale lõunasööki lasteaias ei olnud küll märgata mingit energiataseme langust. Koos tegutsemine seob nii suuri kui väikesi inimesi ja seda aega oskavad hinnata kõik.

Tiina Umbsaar

Tervislik vabariigi sünnipäev.