Keskkonnakuu Daily koolisööklates 01. november kristi.metshein

Novembris on Daily koolisööklates Keskkonnakuu.

Keskkonnakuul keskendume toidu raiskamise vähendamisele.

Keskkonnakuu raames toimuvad koolides järgmised tegevused:

Videoloengud

Olete oodatud osalema videoloengutes. Loengud toimuvad Zoomis ja saadame enne loengut teile vaatamiseks vajaliku lingi. Loengut saate vaadata näiteks terve klassiga koos.

18.11 kell 10.00 TAI Tagli Pitsi loeng „Kuidas ja kus kasvab tervislik toit, miks on ka keskkonnale parem kohalik toit, mahetoit“ Sihtrühm 4-7 klass

17.11 kell 11.00 SEI Tallinn Evelin Piirsalu  „Toit ja keskkond.“ Sihtrühm 4-7 klass

10.11 kell 10.00 Mahekeskus Elen Peetsmann „Miks eelistada mahetoitu?!“ sihtrühm 6-11 klass

Konkurss Tuleviku Koolitoit

Mida sööme tulevikukoolis?

Pange pead kokku ja tulge appi!

Kutsu oma sõbrad kaasa ja aidake meil leida vastus küsimusele, milline võiks olla koolitoit aastal 2025.

Mis retseptid ja toidud menüüsse lisaksite? Mida võiks praeguse koolilõuna juures parandada?

Kus ja kuidas kooli lõunavahetunnid üldse toimuma hakkavad? Võimalusi on palju, mõelge koos, mis on parim!

Lisage kuni 2-minutiline videoklipp oma ideest (vajadusel õpetaja abiga) facebook.com/tulevikukoolitoit

või saatke video link aadressile konkurss@daily.ee, 25. novembrini. Osaleda võivad kõik koolid, 1.-12. klassini, klassi kaupa või ka üksi. Novembri lõpuks enim hääli kogunud idee võidab!

DAILY koolisööklad võtavad kõiki teie ideid arvesse ja PROTO AVASTUSTEHAS kutsub enim hääli saanud võistlustöö autoriks olnud klassi Avastustehasesse külla!

Vähendame koos toidu raiskamist

Igal aastal visatakse koolisööklates kokku ära hinnanguliselt 1000 tonni toitu ehk 50 autokoormatäit valmistoitu, mis läheb kahjuks raisku.

8.11-12.11 Toidujäätmete kaalumine koolides

Kaalume kõikides koolides iga päev kui palju toitu ära visatakse. Selgitame koolide vahel välja millises koolis raisatakse kõige vähem toitu.

Iga päev kirjutame kooli sööklas olevale plakatile kui palju toitu kilodes visati ära terves koolis ja kui palju ühe õpilase kohta. Loodame, et läbi selle paneme õpilased mõtlema toiduraiskamise peale. Me kõik saame anda oma panuse, et vähendada toidu raiskamist.

Novembris on Daily koolisööklates Keskkonnakuu.

Keskkonnakuul keskendume toidu raiskamise vähendamisele.

Keskkonnakuu raames toimuvad koolides järgmised tegevused:

Videoloengud

Konkurss Tuleviku Koolitoit

Mida sööme tulevikukoolis?

Pange pead kokku ja tulge appi!

Vähendame koos toidu raiskamist

8.11-12.11 Toidujäätmete kaalumine koolides