Meie lood

Seintele ilmusid mediteerija, ujuja, pumpaja ja hüppaja 21. veebruar angel.lootus

Paljud teist on sattunud teatud soovide või põhjusega kooliõuele ja märganud hoonet, mille seinad on värvitud mitte just tavapäraselt. Pilku ei püüa mitte ainult värvilahendus ning tegelased, keda seintel on kujutatud, kindlasti peab lugema ka seinatahvlil olevat teksti kunstniku enda mõtetega. „Terve vaim ja terve keha“ - need on need kaks olulist tegurit, millega inimene saab sootsiumis paremini hakkama. Seda enam, et kumbagi ei pea kaugelt otsima, sest nad on siinsamas kooliõuel kenasti olemas ja ilma aegumistähtajata kasutamiseks kõigile.
Miks see hoone just seda nägu on? Paljudki asjad maailmas saavad teoks läbi juhuste ja nii on ka selle hoonega. Käesoleva aasta juulikuu päeval helistati mulle asutustele üritusi korraldavast firmast ja uuriti, kas Turba Koolil oleks välja pakkuda tegevusi, mis tooks pikaajalist kasu selle piirkonna inimestele. Nimelt soovis antud kollektiiv pidada suvepäevi mitte klassikalisel moel, vaid nende tahe oli teha midagi jäädavat paljudeks aastateks. Pidades nõu oma kolleegide Eneli, Veikko ja Jaanaga, saime nimekirja tegevustest, mille hulka kuulus ka niinimetatud alajaamahoone värvimine. Lihtsalt ülevärvimine oleks olnud kergema vastupanu teed minemine. Kutsusin kaasa lööma praeguse seinamaalingu idee autori ja kunstniku Ott Jeeseri, kes ka ise Turba Kooli vilistlane on.
Kahjuks selgus mõni aeg hiljem, et antud firma valis oma tegevuste läbiviimiseks hoopis veidi lääne poole jäävama asula. Suur ettevalmistustöö oli tehtud ja oleks olnud kahju kõik sinnapaika jätta. Esimesel nõupidamisel sai tehtud kooli töötajatele ettepanek Oti näpunäidete järgi hoone siiski üle värvida. Motivatsiooni andis juurde teadmine, et saabumas on kauaoodatud päev, mil toimub renoveeritud Turba staadioni avamine.
Laupäeval,12.septembril kell 10:00 algaski suur maalritöö. Moodustasime maalribrigaadi, kuhu kuulusid Eneli, Karin, Viivika, Virje, Sonja Arabella, Jane-Liis, Raido, Ott ning minagi. Ilm oli maalimiseks suurepärane. Puudus päike, mis oleks värvi liialt kiiresti kuivatanud, vihm, mis oleks värvi maha pesnud või mõni muu halb tegur, mis oleks ettevõtmisele kuidagi halvasti mõjunud. Ei olnud halb ka see, et ühele värvijatest meeldis hirmsasti helesinine värv. Teine maaler ei kurtnud ka uue küünevärvi üle. Üllataval moel ei kartnud keegi ka kõrgustes redelil ronida. Eks iga töö ole esialgu võõras ja tahab harjutamist, pärast läheb juba kergemini. Värske õhk, terav pilk, hoogsad, kuid kindlad käeliigutused olid maalimise lõpuks kulutanud meie kehas olevad viimsedki energiavarud.
Talgutoidu eest hoolitses Kulno, kes oli maitsva seljanka valmistanud. Tühi kõht on ikka parim kokk, nii sõid nii mõnedki talgulised topeltportsjoni, tänades kokka maitsva kõhutäie eest.
Ettevõtmine, mille tulemust nüüd vaadelda võib, õnnestus igati.
Teadkem, et maaling „Terve vaim ja terve keha“ seinal ei ole üksnes silmarõõmuks mõeldud, vaid et meil kõigil on võimalus olla rõõmus, reibas ja tegus.

SUUR TÄNU KÕIGILE KAHEKSATEISTKÜMNELE ABIKÄELE!

Heimar Tihane

Ettevõtmine, mille tulemust nüüd vaadelda võib, õnnestus igati.

SUUR TÄNU KÕIGILE KAHEKSATEISTKÜMNELE ABIKÄELE!

Heimar Tihane